Hetman 22 Katowice

26.12.1922

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
W Katowickich dzielnicach funkcjonuje wiele klubów sportowych o których istnieniu poza ich działaczami, zawodnikami i niewielkim gronem sympatyków, wie bardzo mało osób. Kluby te pomimo swojego lokalnego charakteru posiadają często bardzo bogatą tradycję i wiele znaczących osiągnięć. Takim klubem jest niewątpliwie "Hetman 22" Katowice, założony 26 grudnia 1922 roku jako K.S. 22 w gminie Mała Dąbrówka, później w granicach Szopienic, wreszcie Katowic. Jeszcze w 1922 roku przyjęto nazwę "Hetman", po wojnie "Unia", od 1955 roku "Konstal", od 1976 "Instal", zaś obecna nazwa "Hetman 22" (powrót do pierwszej) obowiązuje od czerwca 1999 roku. Jest to klub o którym rzadko się mówi, ale który ma sympatyczny rodowód i tradycje. W gronie wychowanków  klubu z Małej Dąbrówki wymienić wypada nazwiska, które wiele znaczą w polskim futbolu: Bernard Bem, Marek Koniarek, Zygmund Pieda, Henryk Szymborski i najsłynniejszy Edward Szymkowiak. Zasłużeni działacze - J. Piszmanow, K Glombik, F.Grelak, J. Jabłoński, J. Hlousek, Wł. Łysakowski, Ginter Pisarek, A. Krajs, J. Rembalski, K. Łach, Cz. Raczyńska, A. Anders.Największe sukcesy - awans do klasy terenowej (1982 rok) a potem po spadku do klasy A - awans do klasy okręgowej (1994 rok) po dwuletnim pobycie spadek do klasy A, gdzie obecnie występuje. Oprócz drużyny seniorów posiadamy drużynę juniorów, trampkarzy, oraz dzieci w mini Szkółce Piłkarskiej. Obecnie ćwiczy i uczestniczy w rozgrywkach piłkarskich kilkadziesąt osób, przede wszystkim dzieci i młodzieży.
Wiadomości (utwórz nową)